ADORACJA I MSZA ŚWIĘTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest wielkim darem dla człowieka. Ale nigdy nie może zastąpić uczestnictwa we Mszy św. Pamiętajmy, że Msza św. jest konieczna do naszego zbawienia.Chrystus mówi: „Kto nie spożywa Ciała mego i nie pije Krwi mojej, nie będzie miał życia w sobie”.

We Mszy św. chodzi nie tyle o to, żebyśmy przychodzącego Chrystusa adorowali, lecz żebyśmy Go przyjmowali. Natomiast przy wystawieniu Najświętszego Sakramentu chodzi o to, żebyśmy Chrystusa adorowali a nie przyjmowali.

Msza św. Jest Ofiarą, jaką przez Chrystusa, Pana naszego, zanosimy Ojcu niebieskiemu. Wystawienie zaś jest uwielbieniem, jakie zanosimy samemu Chrystusowi. We Mszy św. Chrystus jest naszą drogą do Ojca, w wystawieniu zaś celem naszych modlitw.

Jak widzimy, Msza św. i wystawienie mają swój od­rębny cel i znaczenie.

Najpiękniejszy owoc przynosimy wtedy, gdy przyjmujemy moż­liwie często Chrystusa w czasie Mszy św. Wtedy sami stajemy, się monstrancją, w której wystawione jest jego Ciało. W konsekwencji całe nasze życie staje się jedną wielką adoracją a nawet procesją Bożego Ciała, w której obnosimy Chry­stusa wszędzie tam gdzie idziemy.

sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny